• Orlica - Góry Orlickie Relacje

Orlica – Góry Orlickie

Orlica to kolejny ze szczytów Korony Gór Polski. Umiejscowiony jest w Górach Orlickich a wysokość wierzchołka to jakieś 1084m n.p.m. Sama Orlica jest szczytem granicznym, a sam jej wierzchołek lezy po stronie czeskiej.

Skąd ruszyć?

W związku z tym że byliśmy na weekendzie w Zieleńcu, nie mieliśmy problemu z dotarciem czy zaparkowaniem samochodu w pobliżu szlaku.

Można zaparkować w centrum miasteczka lub pod samym wejściem, przy Kamieniu Rubartscha (GPS: 50.347467, 16.381232) – jest tam mały parking i od razu można zacząć spacer.

Na szlaku

Wejście na szczyt jest bardzo łatwe i nie wymaga jakiegoś przygotowania technicznego czy wydolnościowego. Droga szutrowa doprowadzi nas na sam szczyt góry.

Na szczycie

Wejście na wierzchołek może być trochę zagmatwane, bo jak wspominałem wcześniej leży on po stronie czeskiej a jeżeli ktoś zagapi się tak jak my to wyląduje w … jagodach. Dla tych którzy nie będą mogli trafić jest mała wskazówka, a mianowicie przy słupku 123/16 należy ruszyć w stronę czeską (w prawo jeżeli idziemy od Kamienia Rubartscha).

Co dalej?

W zasadzie całe podejście to tylko 1,8km i trwa może jakieś 30-40 minut. W związku z tym, że tego dnia mieliśmy za sobą już jeden szczy a zbliżała się pora jedzenia to postanowiliśmy wrócić do centrum, ale idąc granicą aż do stacji narciarskiej (chyba tak to się nazywa) i tam zejść do miasta na jakiś obiad.

Aktualna pogoda w Duszniki-Zdrój

Orlica - Góry Orlickie Relacje
Słabe opady deszczu

Temp. 2.52°C | Min.: 1.09°C | Max: 3.9°C

Trasa

Total distance: 9356 m
Max elevation: 1092 m
Average speed: 10.06 m/s
Total time: 02:19:24

Nocleg

Booking.com

Oceń ten wpis

bardzo słabysłabydobrybardzo dobrywspaniały (liczba ocen: 2, średnia: 5,00)
Loading...

Podobne wpisy