• Ogród Japoński we Wrocławiu Ciekawe miejsca Polska

Ogród Japoński we Wrocławiu

Kilka ładnych lat temu byłem (a w zasadzie nadal jestem) pasjonatem (no może to za grubo powiedziane) sztuki japońskiej i wszystkiego co się jej tyczy, dlatego wraz ze znajomymi podczas naszej kolejnej jednodniowej wyprawy motocyklowej na planie naszej wycieczki umieściłem Ogód Japoński we Wrocławiu. Skoro trasa i tak przebiegała przez Wrocław to dlaczego by nie wjechać i zobaczyć.

Jak wspomniałem wcześniej w Ogrodzie Japońskim byliśmy dawno temu (to był chyba 2015 rok) więc pewnie od tego czasu wiele się zmieniło (trwały remonty w części południowej), ale nie zmienia to faktu że jest to piękne i czarujące miejsce które trzeba zobaczyć będąc w pobliżu.

Trochę historii.

Ogród Japoński został umiejscowiony w Parku Szczytnickim, w rejonie Hali Ludowej przy ulicy Mickiewicza. Kompleks jest jednym z nielicznych śladów, które pozostały po Wystawie Światowej zorganizowanej w 1913 roku. Jego pierwotny wygląd został zaprojektowany i stworzony ostatecznie przez jednego z największych entuzjastów kultury japońskiej – Hrabiego Fritza von Hochberga. Dzięki pomocy japońskiego mistrza – ogrodnika Mankichi Arai udało się stworzyć ogród, którego piękno zachwycało swoim wspaniałym nawiązaniem do kultury i sztuki japońskiej.

Dzięki obecności japońskich specjalistów każdy projekt oraz wszystkie prace związane z upiększaniem ogrodu każdy, nawet najmniejszy szczegół, odpowiada oryginalnej, japońskie sztuce projektowania ogrodów. Wszystkie elementy ogrodu mają swoje miejsce oraz znaczenie. Często niewidoczne dla osób, które jeszcze nie poznały prawdziwej sztuki japońskich mistrzów aranżacji ogrodów.

Ogród Japoński

Do samego ogrodu prowadzi monumentalna, ozdobna brama główna oraz szeroka aleja kierująca zwiedzających do centralnej części ogrodu oraz jednocześnie do największej atrakcji ogrodu, wspaniałego stawu, zwieńczonego przepięknym mostem spinającym dwa jego brzegi, uwieńczonym ozdobnym dachem w typowym, japońskim stylu.

Od początku istnienia Ogród Japoński we Wrocławiu zyskał wiele ciekawych elementów: nową wyspę, kamienne latarnie oraz oddatkowe ścieżki, któe pozwalają nie tylko zbliżyć się do stawu by podziwiać widoki z samego jego brzegu, ale również poznać różnorodność roślinną i kwiatową podczas okresów ich kwitnienia.

Cennik – Ceny biletów

  • Normalny – 4 PLN
  • Ulgowy – 2 PLN
  • Dzieci do lat 3 – bezpłatnie

Bilety dostępne są bezpośrednio w kasie Ogrodu Japońskiego w wejściu.

Godziny otwarcia

  • Od 1 kwietnia do 31 października w godzinach 9.00 – 19.00
  • Od 1 listopada do 31 marca – Ogród nieczynny

Część opisu pochodzi ze strony głównej Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu dostępnej pod adresem: https://ogrod-japonski.wroclaw.pl


Oceń ten wpis

bardzo słabysłabydobrybardzo dobrywspaniały
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podobne wpisy